Analogový kamerový systém

Upozornění

Vzhledem ke staré technologii analogových kamer a nekvalitnímu obrazu tento typ kamer nahrazujeme AHD kamerovým systémem nebo IP kamerovým systémem.
Jediná 2 Mpix kamera totiž nahradí 6 starých analogových kamer.
Dnes jsou k dispozici analogové kamery 960H, což odpovídá 700 TV řádkům. Kvalita obrazu je velmi dobrá a je vidět i hodně detailů. Obrovskou výhodou analogových kamer je velký výběr různých typů kamer pro všechny druhy využití, od skrytých po miniaturní provedení.
Kamery také netrpí neduhem IP kamer, neexistuje žádné zpoždění přenosu obrazu, protože se neprovádí žádná komprimace obrazu.

Vlastnosti analogových kamer

  • Mnoho typů kamer - skryté, s infra přísvitem, otočné
  • Kompaktní rozměry kamer
  • Velmi levné komponenty
  • Dlouhé přenosové trasy
  • Hybridní záznamové zařízení pro analogové, IP kamery a HD-SDI kamery
  • Velmi kvalitní obraz v noci

Záznamové zařízení pro analogové kamery

Záznamové zařízení může být určeno pouze pro analogové kamery a jsou to jednoúčelové zařízení, nebo počítače, které mají speciální rozšiřující kartu pro připojení kamer. Moderní systémy jsou ale hybridní a umožní připojení analogových kamer, IP kamer ale i HD-SDI kamer. Díky tomu lze kdykoli kamery obměňovat a dále systém rozšiřovat. Jedno záznamové zařízení umí připojit až 32 analogových kamer.

Kabelové trasy

Pro analogové kamery lze instalovat kabeláž o délce i mnoha kilometrů a to s použitím metalické kabeláže, nebo optického vlákna. Bezdrátové připojení není tak snadné jako pro HD IP kamery.