Jaká je kvalita náhradních displejů na iPhone?

Vložte svůj text...

Stačí jen několik vteřin nepozornosti a váš Apple iPhone začne zdobit nevkusná pavučina. Ano, mluvíme o prasklém displeji, který lze poškodit různými způsoby a nemusíte mít zrovna sílu superhrdiny. Podle zahraničních statistik patří poškozený zobrazovací panel mezi nejčetnější problémy, které trápí uživatele jablečných telefonů. Mimochodem, stejnému tvrzení napovídá i náš přehled servisních zakázek. V dnešní době existuje již spousta kategorických tříd náhradních dílů, mezi kterými lze vybírat a rozdíly v kvalitě jsou poměrně velké.

Vzhledem k tomu, že od generace iPhone X (2017) disponují telefony již OLED panely, které mají daleko bohatší a živější barvy se schopností zobrazit absolutní černou, budete chtít po výměně stejně kvalitní displej. Bohužel současná situace na trhu je taková, že z velké části většina prodejců nabízí pouze průměrné díly hojně dovážené z Číny, kde kvalita je velice mizerná. Jde jim totiž především o maximální marži a kvalita součástek je mimo rozsah jejich zájmů. V takovém případě je potřeba obrátit se na recenzemi ověřený servis, kde vám nainstalují pouze kvalitní náhradní díly s čistým svědomím. Využít můžete například našich služeb profesionálního servisu v Jirkově.

Originální repasované displeje

Nejvíce doporučovaná varianta je repase, to znamená oprava originálních displejů, u kterých jsou zaručeny původní pozorovací úhly, barvy i citlivost dotyku. Kromě toho také podporují funkci True Tone, o kterou při použití levnějších kopií přijdete. Je důležité poznamenat, že společnost Apple neposkytuje mimo autorizované servisy své originální díly a proto je velmi těžké se k nim jednoduše dostat.

Soft OLED displej

Většina Soft OLED displejů podporuje funkci True Tone (po přehrání kódu displeje) přičemž je podáním barev a citlivostí dotyku srovnatelný s originálem. Výrazně nižší pořizovací cena je lehce vykoupena o něco horšími pozorovacími úhly, ale projevuje se pouze na bílém pozadí.

Hard OLED displej

Ještě levnější varianta, ovšem s nižší kvalitou. Hard OLED displeje sice používají OLED technologii, jejich zpracování, podání barev a citlivost dotyku se ovšem s originálními displeji nedá srovnat. U těchto modelů většinou nefunguje True Tone a mají výrazně tlustší okraje i rámeček displeje. Tuto variantu vám spíše nedoporučujeme instalovat, jelikož jejich životnost ani vlastnosti nejsou ideální.

Jak jsou na tom LCD displeje?

Všechny předchozí generace jablečných telefonů (ale i některé mezikusy jako iPhone XR či iPhone SE 2022) nabízí standardní LCD displej, který byl dříve standardem mezi zobrazovacími jednotkami. Jak rozeznat originální variantu od napodobeniny originálního LCD displeje? V první řadě jsou všechny barvy vybledlé a chladné (pro oči škodící). Dost často se stává, že přestane fungovat dotyk, nebo po kliknutí otevře úplně něco jiného a navíc ani dobře nesedí se samotným tělem zařízení. Dle statistik vydrží fungovat maximálně rok a je velmi náchylný na poškození kvůli nízké kvalitě.

Naopak originální LCD displej zachycuje dokonalé vykreslení barev a má perfektní citlivost. Kromě toho vydrží i menší nárazy a jeho životnost je klidně až 5 let.